EĞİTİM HAKKINDA BİLGİLER
Daha önce “İlk Yardımcı Sertifikası” almış kişilerin, sertifikalarını yenilemek için her 3 yılda bir tekrar eğitime girmesi gerekmektedir. Bu maçla verilen eğitimler Güncelleme Eğitimleridir. 1 gün 8 saat sürmektedir. Eğitimler en az 7. en fazla 21 katılımcının katılımı ile eğitimin etkin olabilmesi çin her 7 katılımcıya 1 eğitmen düşecek şekilde gerçekleşmektedir. Güncelleme eğitimi ilk Yardımcı Sertifikası üzerinde var olan belge geçerlilik tarihinden itibaren en geç 3 ay içerisinde alınmalıdır.

GÜNCELLEME EĞİTİMİ ÖNCESİ KATILIMCILARIN DİKKATİNE!!
Eğitime gelmeden önce 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisini ve Başvuru Formu’nu zu e-mail yoluyla merkezimize iletmeniz ve eğitime gelirken de 2 adet vesikalık resim (arkasında isim ve soy isimleri yazılı, biyometrik resimler kabul edilmemektedir.), “İlk Yardımcı Sertifikası”nın aslını getirmeleri gerekmektedir.
İlk Yardımcı Sertifikası’nın aslı olmadığı durumlarda, sertifikasını kaybetmiş olanlar, sertifikasını kaybettiğine dair gazete ilanı ile aşağıda hesap bilgileri bulunan ödemeyi gerçekleştirir. Ödeme dekontu ve kayıp ilanını merkezimize ilettiklerinde, kendileri için yeni sertifika başvurusu İl Sağlık Müdürlüğü’n den yapılmaktadır.

İlk Yardımcı Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartı hiç bir şekilde bulunamayan katılımcılar (fotokopisi de dahil) Güncelleme İlk Yardım Eğitimi’ne katılamazlar, yeniden ” Temel İlk Yardım Eğitimi “ne katılıp, sınavda başarılı olduktan sonra İlk Yardımcı Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartı alabilirler.
Eğitimin programı, uluslararası standartlara ve kriterlere göre belirlenmiş olup, (ERC – European Resuscitation Council, AHA – American Heart Association – Amerikan Kalp Cemiyeti) Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış İlk Yardım Yönetmeliği’n de yer alan içeriğe sahiptir. Vaka çalışmaları, role-playler, video sunumları ile teorik ve pratik uygulamaları içermektedir. Eğitimde katılımcılara “Temel İlk Yardım Uygulamaları Güncelleme Eğitim Kitabı” verilmektedir.

KAYIP SERTIFIKA İÇIN HESAP NUMARASI:
Halk bankası Cağaloğlu İstanbul Şubesi, Şube kodu: 06000009 İBAN: TR 230001200975800006000009
“1 nolu Döner Sermaye Saymanlığı” hesabına 75 TL Kayıp ilkyardımcı sertifika/kimliği açıklaması ile yatırmaları gerekmektedir.